10 דרכים יצירתיות להכנת מזון – טיפים שהופכים את הבישול לקל יותר

screen-shot-2016-12-15-at-21-43-12

לעיתים הכנת המזון לבישול יכולה להראות כעבודה מפרכת, אחת כזו שלוקחת זמן רב מדי שפשוט אין לך. אבל ישנן דרכים לחסוך זמן בהכנת המזון, כך שאפשר לבלות יותר זמן עם המשפחה או לעשות דברים אחרים שאוהבים. אז תציצו בעשרת הטיפים של טכניקות להכנת מזון שיעזרו לכם לעשות את העבודה מהר יותר.

  1. קילוף שיני שום – הנח את שן השום על קרש החיתוך והצמד את הצד הרחב של סכין החיתוך (לא הלהב!) לשן השום לחץ על הסכין והכה בכח מספיק על שן השום כך שהקליפה תיפול ישר החוצה.
  2. צריך לקלף כמות גדולה של שיני שום? הכה על ראש השום על מנת לפרק את השיניים, לאחר מכן הנח את כל השיניים בקערה כסה בקערה נוספת ונענע במרץ. השיניים יתקלפו תוך פחות מ-10 שניות!
  3. הסרת גזע קשיח מעלי סלק, קייל וכו’ – לא תזדקק אפילו לסכין על מנת להפריד את החלקים הקשים מירקות כמו עלי סלק, קייל וכדומה. ביד אחת החזק את תחתית העלה בצד העבה שלו של הגזע. השתמש בידך השניה לצבוט בעדינות את העלה באמצעות האצבע הבוהן ואז שפוט משוך כלפי מעלה מן הגזע.
  4. הכנת בצלצלי פנינה – קילוף הבצלצלים הקטנים האלה יכול להיות ממש מעצבן. ובכן לא יותר. חתוך את קצה הבצלצל ההפוך לצד של השורש. בשל במים רותחים במשך 2 דקות ואז הוצא מהמים. כאשר הם יתקררו מספיק למגע, פשוט לחץ כל אחד בקצה של השורש והם פשוט “יקפצו” החוצה. חתוך את יתרת השורש וסיימת.
  5. הסרת גלעין האבוקדו – חתוך את האבוקדו לחצי לאורך. קח את הסכין ותקע אותו לתוך הגלעין. סובב ומשוך – וכך יוצא הגלעין. חשוב לשמור על האצבעות בזמן הוצאת הגלעין מלהב הסכין, עכשיו אתה יכול לגרוף החוצה את כל בשר האבוקדו הטעים והבריא.
  6. קילוף תפוח אדמה – פשוט חתוך את הקליפה לאורך בעזרת סכין מסביב לתפוח האדמה הנח בכלי מלא מים חמים עד שהוא מתרכך מבפנים. ואז תעביר את תפוחי האדמה לסיר עם מי קרח ל10 שניות והוצא אותם. שפשף את תפוח האדמה בידיך והקליפה פשוט תנשור.
  7. כיצד לקלף קיווי – חתוך את שני צידי הקיווי. הנח כפית בין בשר הקיווי והקליפה וסובב את הכפית מסביב לקיווי. זה יוציא את הקיווי ישר מתוך קליפתו.
  8. “לדוג” קליפות ביצה – לכולנו קורה לעיתים שנופלים שברי קליפת ביצה.  לא היית חושב שזה יהיה כל כך קשה לדוג את החתיכות הקטנות הללו מהחלמון, אבל זה יכול להיות אחד אחד הרגעים המתסכלים בבישול כאשר זה קורה, אלא אם כן אתה מכר את הטיפ הבא: פשוט הרטב את קצה האצבע שלך במים והנח בעדינות את האצבע מעל שבר הקליפה אתה תהיה המום באיזו קלילות קליפת הביצה תדבר לאצבע שלך.
  9. חיתוך ירקות עגולים – התסכול הגדול שבמרדף אחר תפוח האדמה לצורך קיצוץ, בפעם הבאה שאתה צריך לחתוך ירק עגול, חתוך חלק קטן לאורך הירק כדי ליצר צד שטוח, הנח אותו על הצד החתוך וקצוץ בקלילות. כאשר אתה מגיע לנקודה שבה הירק מתחיל להתגלגל שוב, סובב אותו לצד החתוך מהחיתוך האחרון והמשך לחתוך.
  10. מניעת רתיחת יתר בסיר – אומרים שסיר שמשגיחים עליו לעולם אינו רותם, אבל אם אינך משגיח עליו יש לך בלאגן במטבח. אז על מנת למנוע מהסיר לקדוח, פשוט הנח כף מעל הסיר כל כף תעשה את העבודה אבל מומלץ להשתמש בכף עץ שפשוט לא תתחמם.

יש לכם טיפים נוספים? נשמח לשמוע וללמוד..

עוד מאמרים